Recenze SEO školení od Marka Prokopa

2013-05-07 (08:53)

Na svůj osobní blog - Pethas Blo(c)k - jsem sepsal postřehy ze SEO školení Marka Prokopa. Přečtěte si, zda se téměř 8 000,- investice do vlastního vzdělání vyplatila či nikoli.


zobrazit celý článek »

Související články

Přesměrování domény na verzi s www
2013-06-12 (12:55)
Přesměrování domény na verzi s www

Jedním z velkých problémů je duplicita stránek. Týká se každého webu, ať je to miniweb o několika stránkách nebo velký e-shop o tisíci URL. Čím menší web, tím je pravděpodobnost vytvoření chyby v duplicitě menší. Jedno z prvních opatření, v podstatě zásadní opatření, proti duplicitě je ošetření domény.

Jak poznám duplicitu?

Jednoduše, pokud je stejný obsah dostupný na dvou a více URL adresách. U domény je to typické, kdy je homepage přístupná jak ze zadání http://www.vasedomena.cz (verze s www), tak z http://vasedomena.cz (verze bez www).

Proč bojovat proti duplicitě?

Z pohledu návštěvníka stránek se nic závažného neděje, obsah je dostupný jak na verzi s www, tak na verzi bez www.

Problém nastává pokud na danou URL začnou mířit zpětné odkazy. Dochází totiž k tomu, že sílu odkazů tříštíte mezi dvě různé URL adresy. Do "souboje" v pozicích ve vyhledávačích pak tedy jdete jenom s částí svého odkazového profilu ... škoda, velká škoda.

Obecně se tento problém týká všech stránek, nejen homepage a domény. Velký problém nastává u e-shopů s velkým množstvím položek. Duplicita se typicky vyskytuje ve stránkování v kategoriích, v nadměrném použití tagů (štítků), v použití variant zboží nebo i balíčků.

Jak tedy přesměrovat doménu na jednu z verzí?

Vyberte si tvar domény, který chcet upřednostnit, je jedno jestli je to verze s www nebo bez www. Pro přesměrování využijeme úpravu .htaccess.

Verze bez www přesměrovaná na verzi s www

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^seo-trefa.cz
RewriteRule (.*) http://www.seo-trefa.cz/$1 [R=301,QSA,L]

Verze s www přesměrovaná na verzi bez www

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.seo-trefa.cz
RewriteRule (.*) http://seo-trefa.cz/$1 [R=301,QSA,L]

Vyzkoušejte

Osobně preferuji verzi s www.

U nových projektů je úplně jedno jakou verzi vyberete, u běžících projektů si dejte pozor a podívejte se nejen kolik, ale hlavně jaké zpětné odkazy Vám na dané URL varianty míří.

Doplnění

Chcete článek doplnit? Neváhejte, komentáře jsou zde od toho.


více..
Příklad minisite - Jeřábnické práce Jičín
2013-04-09 (08:13)

O minisite (někdy též microsite nebo podpůrný web) toho již bylo napsáno mnoho. Minisite v kvalitním podání by měla splňovat několik základních pravidel - být poutavá, zapamatovatelná, přehledná a jednoduchá - na jednu takovou lokální (geograficky) se můžete podívat zde - jeřábnické práce Jičín.

Nevytvářejte minisite jenom za účelem zpětných odkazů, je to krátkodobé a v podstatě téměř bez významu. Tvořte minisitu jako by to byl malý plnohodnotný web, pouze s obsahově užším záběrem.


více..
Jak na lokální SEO?
2012-06-12 (09:01)

Chcete vědět jak nejlépe na lokální SEO, které je často mnohem účinnější než dobré pozice na obecné fráze? - Local SEO [en].


více..
Rozhovor s Jirkou Koutným "tatínkem" Collabimu
2012-06-07 (08:16)

Pokud chcete dělat kvalitní SEO musíte mít kvalitní nástroj nejen na měření pozic. Přečtěte si rozhovor s Jirkou Koutným, dozvíte se, kam se bude Collabim ubírat a na jaké vylepšené funkce se můžeme těšit. Máme radost, že WebPrezent je jeden z těch 300 platících klientů :).


více..
Vylepšený Bing Webmaster Tools
2012-06-07 (08:03)

Mrkněte na článek o vylepšeném Bing Webmaster Tools s možností základní analýzy zpětných odkazů (tak trošku náhrada za "zesnulý" Yahoo Link Explorer). Minimálně stojí za vyzkoušení.


více..