Vylepšený Bing Webmaster Tools

2012-06-07 (08:03)

Mrkněte na článek o vylepšeném Bing Webmaster Tools s možností základní analýzy zpětných odkazů (tak trošku náhrada za "zesnulý" Yahoo Link Explorer). Minimálně stojí za vyzkoušení.


zobrazit celý článek »

Související články

Přesměrování domény na verzi s www
2013-06-12 (12:55)
Přesměrování domény na verzi s www

Jedním z velkých problémů je duplicita stránek. Týká se každého webu, ať je to miniweb o několika stránkách nebo velký e-shop o tisíci URL. Čím menší web, tím je pravděpodobnost vytvoření chyby v duplicitě menší. Jedno z prvních opatření, v podstatě zásadní opatření, proti duplicitě je ošetření domény.

Jak poznám duplicitu?

Jednoduše, pokud je stejný obsah dostupný na dvou a více URL adresách. U domény je to typické, kdy je homepage přístupná jak ze zadání http://www.vasedomena.cz (verze s www), tak z http://vasedomena.cz (verze bez www).

Proč bojovat proti duplicitě?

Z pohledu návštěvníka stránek se nic závažného neděje, obsah je dostupný jak na verzi s www, tak na verzi bez www.

Problém nastává pokud na danou URL začnou mířit zpětné odkazy. Dochází totiž k tomu, že sílu odkazů tříštíte mezi dvě různé URL adresy. Do "souboje" v pozicích ve vyhledávačích pak tedy jdete jenom s částí svého odkazového profilu ... škoda, velká škoda.

Obecně se tento problém týká všech stránek, nejen homepage a domény. Velký problém nastává u e-shopů s velkým množstvím položek. Duplicita se typicky vyskytuje ve stránkování v kategoriích, v nadměrném použití tagů (štítků), v použití variant zboží nebo i balíčků.

Jak tedy přesměrovat doménu na jednu z verzí?

Vyberte si tvar domény, který chcet upřednostnit, je jedno jestli je to verze s www nebo bez www. Pro přesměrování využijeme úpravu .htaccess.

Verze bez www přesměrovaná na verzi s www

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^seo-trefa.cz
RewriteRule (.*) http://www.seo-trefa.cz/$1 [R=301,QSA,L]

Verze s www přesměrovaná na verzi bez www

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.seo-trefa.cz
RewriteRule (.*) http://seo-trefa.cz/$1 [R=301,QSA,L]

Vyzkoušejte

Osobně preferuji verzi s www.

U nových projektů je úplně jedno jakou verzi vyberete, u běžících projektů si dejte pozor a podívejte se nejen kolik, ale hlavně jaké zpětné odkazy Vám na dané URL varianty míří.

Doplnění

Chcete článek doplnit? Neváhejte, komentáře jsou zde od toho.


více..
Recenze SEO školení od Marka Prokopa
2013-05-07 (08:53)

Na svůj osobní blog - Pethas Blo(c)k - jsem sepsal postřehy ze SEO školení Marka Prokopa. Přečtěte si, zda se téměř 8 000,- investice do vlastního vzdělání vyplatila či nikoli.


více..
Příklad minisite - Jeřábnické práce Jičín
2013-04-09 (08:13)

O minisite (někdy též microsite nebo podpůrný web) toho již bylo napsáno mnoho. Minisite v kvalitním podání by měla splňovat několik základních pravidel - být poutavá, zapamatovatelná, přehledná a jednoduchá - na jednu takovou lokální (geograficky) se můžete podívat zde - jeřábnické práce Jičín.

Nevytvářejte minisite jenom za účelem zpětných odkazů, je to krátkodobé a v podstatě téměř bez významu. Tvořte minisitu jako by to byl malý plnohodnotný web, pouze s obsahově užším záběrem.


více..
Jak na lokální SEO?
2012-06-12 (09:01)

Chcete vědět jak nejlépe na lokální SEO, které je často mnohem účinnější než dobré pozice na obecné fráze? - Local SEO [en].


více..
Rozhovor s Jirkou Koutným "tatínkem" Collabimu
2012-06-07 (08:16)

Pokud chcete dělat kvalitní SEO musíte mít kvalitní nástroj nejen na měření pozic. Přečtěte si rozhovor s Jirkou Koutným, dozvíte se, kam se bude Collabim ubírat a na jaké vylepšené funkce se můžeme těšit. Máme radost, že WebPrezent je jeden z těch 300 platících klientů :).


více..